Free songs

جاری سازی استراتژی

کارکرد جاری سازی استراتژی ها

بعد از برنامه­ ریزی استراتژیک و تنظیم اسناد استراتژیک با واقعیتی بس تلخ روبرو می­شوند: واژه­ های نوشته شده بر روی یک کاغذ، یک سازمان را دگرگون نمی­کند! مطالعات نشان می­دهد که بیش از ۷۰ درصد علت شکست استراتژی‌ها در مرحله پیاده‌سازی آن­ها نهفته است. در اکثر موارد یعنی ۷۰%، مشکل واقعی استراتژی بد نیست بلکه مشکل، اجرای بد است. در اکتبر ۲۰۰۷، تونی هیوارد مدیر ارشد اجرایی جدید بیتریش پترولیوم با صراحت عنوان کرد: مساله ما تدوین استراتژی نیست، بلکه جاری سازی آن است.

در صورت عدم جاری سازی استراتژی ها، برنامه­ریزی استراتژیک در حد یک بازی فکری تنزل خواهد یافت، چرا که استراتژی بدون پیاده شدن قادر به تغییر وضع سازمان نیست. نتایج یک تحقیق نشان می­دهد که از نظر مدیران توانایی اجرای استراتژی به مراتب مهم­تر از کیفیت خود استراتژی است. شاید به همین خاطر باشد که بسیاری از متفکرین انگشت اشاره خود را به سمت جاری­سازی استراتژی نشانه رفته­اند:

بسیاری از ما شاهد استراتژی­هایی بوده ایم که هیچ­گاه پیاده نشده اند و یا در کشاکش رویارویی با ناهمواری­های داخلی و محیطی از پیشروی باز مانـده­اند. این شرایـط برای هیچ کس مطلوب نیست ولی به هرصورت اتفاق افتاده و هنوز هم می­افتد، چرا؟ زیرا جاری­سازی استراتژی دنیایی پیچیده و بزرگ است که باید آن را به خوبی دنیای برنامه ریزی استراتژیک شناخت. استفاده از چند اصل ساده و چندین تکنیک بدون داشتن یک چارچوب جامع و ساخت­یافته کاربردی ره به­جایی نخواهد برد.

سه دیدگاه مختلف در مورد جاری سازی استراتژی

جاری سازی استراتژی بر مبنای اجرایی کردن استراتژی ها (تبدیل استراتژی به برنامه­ها و اقدامات عملیاتی و بودجه)

جاری سازی استراتژی بر مبنای اجراپذیربودن استراتژی ها (پذیرش استراتژی توسط متغیرهای زمینه­ای سازمان مانند تناسب فرهنگ، سیستم­ها و ساختار با استراتژی)

جاری سازی استراتژی بر مبنای اجرای استراتژی ها (مدیریت تحقق استراتژی­ها بر اساس مدیریت دگرگونی­های استراتژیک)

علی رغم این که این سه دیدگاه با هم تفاوت­های جدی دارند اما می­توانند مکمل یکدیگر باشند. مدل پوینت، پیوند این سه دیدگاه است و توانسته است این سه دیدگاه را تبدیل به مدل کاربردی ساخت یافته، جامع و صورتی گام به گام کند.

با طی کردن گام های مدل جاری سازی، نیات استراتژیک به نتایج استراتژیک تبدیل می شوند و تصمیمات استراتژیک به تغییرات استراتژیک. یعنی آنچه که سازمان ها و شرکت در جستجوی آن هستند.

раскрутка

louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher louboutin soldes nike tn nike tn pas cher chaussure nike tn pas cher pjs pas cher parajumpers pas cher doudoune parajumpers pas cher hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet nike tn nike tn pas cher tn pas cher air jordan air jordan pas cher jordan pas cher tiffany outlet tiffany outlet italia hogan outlet hogan outlet online scarpe hogan outlet