نرم افزار کلیک سنس - مدیریت روشمند

1-3- جایگاه Qlik در رتبه بندی بستر های هوش تجاری – Gartner 2018

معرفی کلیک سنس

کلیک سنس» محصول جدید شرکت Qlik Tech است که به تازگی و پس از استقبال شگفت انگیز دنیای اطلاعات از نرم افزار «کلیک ویو»روانه بازار تکنولوژی شده است. در واقع کلیک سنس ارتقا یافته کلیک ویو نیست بلکه این شرکت معتبر با اضافه کردن قابلیت های جدید به این محصول شگفت انگیز باعث تحولی در جهت استفاده ساده تر و در دسترس آن شده است. ما معتقدیم این ویژگی ها در فضای فناوری اطلاعات، کار با آن را برای کاربران دلپذیرتر می سازد.

1-1- مخاطبان اصلی کلیک سنس

کلیک سنس یک ابزار تجزیه و تحلیل داده ها می باشد که کاربران آن می توانند سناریوهای آنالیز خود را به سادگی و بصورت سلف سرویس مدلسازی کرده و پاسخ سوال های کسب و کار خود را از طریق داشبوردها و نمودارهای خلق شده استخراج کند. محصول مذکور برای هر فردی با هر سطح مهارتی قابل درک است و کاربران در سطوح مختلف مهارتی، توسط راهنمایی های اندکی می توانند از آن بهره ببرند. از طرفی بازی با گجت ها و داشبوردها جنبه ی سرگرمی دارد و همین امر منجر به عدم خستگی کاربران خواهد بود. در واقع بسیاری از کاربران بدنبال راه بسیار ساده ای جهت به اشتراک گذاری یافته های خود و افزایش همکاری می باشند. برخی نیز بدنبال ساختن اپلیکیشن های خود بصورت کاملا سفارشی و با هدف می باشند.

1-2- مزایای کلیک سنس

• کاربری آسان و عدم نیاز به دانش برنامه نویسی، توانایی همه کاربران برای استفاده
• بصری سازی هوشمند
• طراحی واکنش گرا
• ادراک داده
• داستان سرایی داده
• پویایی در استقرار
• چابکی در گزارش گیری
• نسخه موبایل و تبلت

ویژگی های کلیک سنس

کلیک سنس به شما قدرت کشف بینش عمیق را می دهد. آزادانه در میان همه اطلاعات خود جستجو و کاوش کنید تا ایده های نو ظاهر شوند. شما محدود به کاوش های خطی و بررسی بخش کوچکی از اطلاعات خود نیستید.

این سامانه راهبری، بینش کشف اطلاعات را به صورت تصویری برای هرکسی فراهم می آورد. با ابزار کلیک سنس هرشخصی به سادگی می تواند در سازمان شما شروع به ساخت گزارشات انعطاف پذیر و تصویری تعاملی کند و در نهایت مدیر می تواند، با تصمیم گیری مفید سازمان را از بحران خارج کند.

با کلیک سنس همه می توانند هوشمندتر باشند و تصمیمات بهتری بگیرند. مهم نیست که تیم شما چقدر کوچک یا بزرگ است، شما به راحتی می توانید بینش ها را به اشتراک بگذارید. این ابزار می تواند توانایی های زیر را در اختیار سازمان شما قرار دهد:

اتصال به انواع منابع اطلاعاتی

مدل سازی داده ای هوشمند

نمایش Animative چارت ها، گراف ها و جداول

ساخت داشبورد با Drag n Drop

امکان فیلترینگ بسیار قدرتمند و متنوع

کاملا Responsive و مناسب برای سایزهای مختلف نمایشی

تحلیل و پیش بینی هوشمند میزان سازگاری جداول و ارتباطات

امکان تفکیک Dimention و Measure

امکان ساخت story و presentation تحت وب با قابلیت مارک گذاری آنلاین

مقایسه Qlik Sense و QlikView

با معرفی کلیک سنس، یک چالش هویتی و برندینگ برای شرکت کلیک به وجود آمد. آیا کلیک ویو با کلیک سنس جایگزین میشد؟ چرا باید از ورژن قدیمی که کلیک ویو است استفاده کنید زمانی که ورژن جدید با عنوان کلیک سنس حضور دارد؟

شرکت کلیک دو محصول را معرفی کرده است که با دو هدف کاملا متفاوت طراحی شده اند. کلیک ویو که Guided Analytics شناخته میشود و کلیک سنس که Self Service BI است.

Guided Analytics: به یک سیستم هوش تجاری و آنالیز متمرکز گفته میشود که گزارشات و داشبوردهای از پیش ساخته شده را در اختیار کاربران میان رشته ای قرار می دهد تا اطلاعات را تحلیل کنند و بینشی عمیق کشف کنند.

Self Service: یک رویکرد تحلیل دیتا است که کاربران کسب و کارها را قادر می سازد تا بدون پیش زمینه و دانش تحلیل آماری، هوش تجاری یا دیتاماینینگ به اطلاعات شرکت دسترسی داشته باشند و آن را تحلیل کنند.

«کلیک ویو» کاربران را در جستجو و کشف پاسخ سوال هایی که از کنکاش در داده های بسیار زیاد و حجیم منتج خواهد شد؛ توانمند می سازد. بصری سازی نتایج استخراج شده از بررسی داده ها، حس دلپذیری را به کاربران منتقل می کند. در واقع قابلیت استفاده از گجت ها و داشبوردها بصورت متمرکز گزارش گیری را تسهیل کرده و به تصمیم گیری ها سرعت می بخشد.

«کلیک سنس» مجموعه منحصر به فردی است که ابهامات موجود در استفاده از کلیک ویو را با خود ندارد؛ لذا عملکرد آنرا قابل فهم تر نموده است. اضافه شدن ویژگی هایی همچون وب بیس بودن و وجود نسخه های موبایل و تبلت؛ منجر به چابکی و پویایی بیشتر در بهره برداری از آن شده است. بنابراین سرعت و سادگی استفاده از آن قابل تامل است. از طرفی بازی با گجت ها و داشبوردها جنبه ی سرگرمی دارد و همین امر منجر به عدم خستگی کاربران خواهد بود. بصری سازی داده ها را ملموس تر ساخته و به سادگی الگوهایی از داده ها که از دست رفته است را مشخص می کند.

کلیک سنس برای کاربرانی که نیاز زیادی به کشف بینش های عمیق ندارند ولی می خواهند داشبوردهای مورد نیازشان را خودشان بسازند و اطلاعات را تحلیل کنند گزینه مناسب تری از کلیک ویو است چراکه پیچیدگی های آن را ندارد.