پرش لینک ها

تحول دیجیتال (Digital Transformation): نمونه ها، اهداف و فناوری های آن

ما با واژه “تحول دیجیتال (Digital Transformation)” رو برو شده ایم و چیزهای زیادی در مورد چگونگی کاهش شکاف بین دانش فناوری اطلاعات و کسب و کار شنیده ایم. پیش از اینکه به بررسی اهداف، نمونه های تحول دیجیتال و چگونگی فرایند دیجیتالی شدن بپردازیم، ابتدا باید بدانیم تحول دیجیتال به چه معناست.

 

تعریف تحول دیجیتال

تحول دیجیتال فرآیندی است که در آن یک سازمان با فناوری های دیجیتال و اجتماعی به روش های جدید کار و تفکر، تغییر مسیر می دهد. تحول دیجیتال با سه مولفه مختلف به شرح زیر تعریف شده است:

فناورانه – استفاده از فناوری های جدید، مانند رسانه های اجتماعی ، تبلت ها ، موبایل یا دستگاه های دیگر

سازمانی – تغییر فرآیندهای سازمانی یا ایجاد مدل های جدید کسب و کار

اجتماعی – تأثیرات وابسته به انسان، به عنوان مثال تجربه کاربر، باز بودن یا مقاومت در برابر تغییر

 

نمونه های تحول دیجیتال

شما قبلا این نمونه ها را دیده اید. اگر فکر می کنید که هیچ نمونه ای از تحول دیجیتال را ندیده اید، اشتباه می کنید. به عنوان مثال، در وب سایت نایک (Nike) اولین چیزی که بیشتر از همه مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد این است که می توانید کفش دلخواه خود را بصورت آنلاین طراحی کنید. بنابراین، تجربه کاربر شخصی تر می شود و شرکت می تواند بهترین گزینه های موجود را متناسب با سلیقه مشتری ارائه دهد. علاوه بر این، هیچ فروشنده ای در این روند دخیل نیست و مشتریان محصولات را مستقیماً از نایک خریداری می کنند.

یک نمونه بارز دیگر تحول دیجیتال، کمپانی دیزنی (Disney) است. چند سال پیش، آنها در حال ورشکستگی بودند، اما با ایده خرید خدمات استریمینگ (Streaming) و تبدیل دیزنی به پلتفرم آنلاین، به مسیر خود بر می گردند و موفق به افزایش درآمد خود می شوند. یک مثال دیگر، مایکروسافت است که از نرم افزارهای سنتی گرفته تا سرویس های ابری، موفق شده از رقابت با اپل و آمازون جان سالم به در ببرد. امروزه می توان نمونه هایی از تحول دیجیتال را در همه جا یافت که بر هر حوزه فعالیت های بشری تأثیر می گذارد.

 

اهداف تحول دیجیتال

برای تحقق موفقیت آمیز تحول دیجیتال، کسب و کارها باید اهداف کلیدی خاصی را دنبال کنند. پنج هدف اصلی که شرکت ها برای تحقق موفقیت آمیز باید تعیین کنند، به شرح زیر است:

۱- بهبود تجربه مشتری:

حفظ و جذب مشتری بیشتر، همواره اولویت شماره یک برای همه کسب و کارها است. دنیای امروز، روش های فراوانی را برای تعامل با مشتریان موجود و بالقوه در اختیار ما قرار می دهد تا به روش های مختلف مشتری را با خود همراه کنیم. این روش ها شامل انواع رسانه مانند ایمیل، رسانه های اجتماعی، برنامه های تلفن همراه و موارد دیگر است. پیگیری های منظم برای اطمینان از وفاداری مشتریان، می تواند مفید باشد.

۲- متحول کردن فرآیندهای کسب و کار:

همراه با رضایت مشتری، یک ویژگی به همان اندازه مهم سهولت در انجام کار است. فرایندهای کسب و کار باید به گونه ای باشد که اصطکاک را در همه مناطق تا حد امکان کاهش دهد. هر چه فرآیندهای کاری شما راحت تر باشند، بهتر می توانید با مشتریان خود رفتار کنید و روی جنبه های مهم دیگر کسب و کار متمرکز شوید.

۳- بهینه سازی عملیات زیرساختی:

این به صاحبان کسب و کار بستگی دارد که تصمیم بگیرند کدام خدمات دیجیتالی برای کسب و کارشان الزامی است. اما این وظیفه تیم IT است که تصمیم بگیرد چگونه فن آوری های جدید را با منابع موجود برای استفاده بهینه در صورت بهره برداری از زیرساخت ها، ادغام کند.

۴- استفاده از خدمات ابری:

بسته به ماهیت کسب و کار، صاحبان کسب و کار می توانند تصمیم بگیرند که آیا استفاده از خدمات ابری می تواند به آنها سود برساند. این وظیفه تیم IT است که از تهیه خدمات درست و با هزینه مناسب، اطمینان حاصل کند.

۵- استفاده از تجزیه و تحلیل:

تجزیه و تحلیل، ابزار مهمی برای فرایند کسب و کار است. تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا روی عملکرد پیشرفت های جدید در فرایند کسب و کار خود نظارت داشته باشید. همچنین، سازمان ها نیاز به تجزیه و تحلیل دارند تا اطمینان حاصل کنند که گزارش های دقیق در زمان صحیح دریافت می کنند.

digital transformation

فناوری تحول دیجیتال

مسئله بعدی در مورد فناوری های موجود است که می تواند برای فرایند دیجیتالی شدن مورد استفاده قرار گیرد. تعدادی فناوری وجود دارد که می توانند به فرایند تحول کمک کنند. موارد زیر برخی از گزینه های تکنولوژی هستند که کسب و کارها در فرآیند تحول به کار می برند:

  • بیگ دیتا (Big Data)
  • تجزیه و تحلیل و گزارش دهی فوری (Real-Time)
  • رایانش ابری و تلفن همراه
  • اینترنت اشیا  (Internet of Things)
  • هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و یادگیری ماشین (Machine Learning)

 

نتیجه گیری

شرکت ها باید توجه ویژه ای به تحول دیجیتال داشته باشند که بتوانند در رقابت های فعلی و آینده بمانند، مشتری خود را حفظ کرده و درآمد خود را افزایش دهند.

 

برای مطالعه بیشتر به منابع زیر مراجعه شود:

  1. http://ieomsociety.org/southafrica2018/papers/307.pdf
  2. /https://www.intellectsoft.net/blog/what-is-digital-transformation
  3. https://www.chedteb.eu/media/attachments/2019/08/25/white_paper_on_digitalisation_universities.pdf

 

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.